2020 m. spalio mėn. pradedame naujomis knygomis. Kviečiame susipažinti su ką tik bibliotekoje pasirodžiusiomis knygomis. Visas jas jau galite pasiskolinti skaityti į namus.

 

 

„Kaip tai įvyko? CHRISTOPH DIECKMANN atsako Rūtai Vanagaitei“.

Pagarsėjusios knygos „Mūsiškiai“ autorė Rūta Vanagaitė po ketverių metų pertraukos pristato dar vieną knygą apie Holokaustą Lietuvoje – „Kaip tai įvyko?“. Naujoji knyga remiasi dvejus metus trukusiais rašytojos pokalbiais su vokiečių istoriku Christophu Dieckmannu.

 

 

 


Živilė Avital Juonytė „Žydų šventės ir tradicijos“

2020-tus metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais. Šia proga žydų kultūros tyrinėtoja Živilė Avital Juonytė pristatė knygą „Žydų šventės ir tradicijos“. Leidinys yra skirtas žmonėms, kurie nori susipažinti su žydų kultūra, šios tautos švenčių ciklu, tradicijomis, sužinoti įdomių faktų bei praplėsti savo akiratį. „Žydų šventės ir tradicijos“ – pirmoji tokiai temai skirta lietuviška knyga. Autorė teigia, kad jos tikslas yra priartinti skaitytojus prie daugybę metų šalia gyvenančios žydų bendruomenės ir jos kultūros. Žinios visada mažina atskirtį, prisideda prie didesnės tolerancijos ir bendrystės. „Žydų šventės ir tradicijos“ yra pažintinis leidinys ir apie religines, ir apie pasaulietines šventes.

 


Yitzhak Arad „Iš mirties slėnio į Siono kalną“

„Iš mirties slėnio į Siono kalną“ – pirmoji lietuvių kilmės žydų autoriaus Icchako Arado (Yitzhak Arad) knyga pasakojanti realią jo patirtį Antrojo Pasaulinio karo metu. Icchakas Aradas gimė 1926 metais, Švenčionyse. Jo tikrasis vardas yra Ichakas Rudnickis. Jaunystėje Icchakas priklausė sionistų judėjimui Ha-No’ar ha-Tsiyyoni. Nacių okupacijos metu jaunas vaikinas pateko į Vilniaus getą, kuriame prisidėjo prie pogrindinės rezistentinės kovos. 1943 metais jaunuolis pabėgo iš geto ir prisijungė prie sovietų partizanų, kur kovojo prieš nacistinį režimą.

 

 


 

Samuelis Tacas „Trigubas gyvenimas“

Samuelis Tacas, garsus Niujorko kineziterapeutas ir meno kolekcininkas, autobiografijoje „Trigubas gyvenimas” (bendraautorė Inga Liutkevičienė) dosniai dalijasi per 70 gyvenimo metų sukaupta gyvenimiška patirtimi, kurios įgijo gyvendamas skirtingose šalyse – sovietų Lietuvoje, Izraelyje ir JAV.

 

 

 


Efraim Bauch „Savižudžių saulė“

Penktasis  autoriaus romanas – emigracijos sapnai – su savo spalvingais veikėjais dailininku Konu, kompozitorium Regenbogenu, violočelininku Marku, talentingu tepliotoju Maizeliu, žydų agentūros Romoje vadovu Jakobu Jakobu, raganiška Lile Lilita Margalita; su intriguojančiu siužetu, su kaleidoskopiškai atmintyje besisukančiais Roma, Maskva, Piteriu, Vilnium, Kijevu, Jeruzale; su žydais iš Rusijos, su arabais iš Irako, Irano, Alžyro. Tereikia sapno dangalams plyšti, bematant ima pūsti vienatvės ir siaubo skersvėjai iš kurčių, neapgyventų garinių, atsiduodančių savižudybės trauka… O Judėjos kalnai nejučia priartėja, paskutinę mintį nutraukia amžinybė, kvapą gniaužiamai aukšta ir nepasiekiama…„Savižudžių saulė“ – tai visiškai savarankiškas, įgudusia meistro ranka parašytas kūrinys, kurį skaityti įdomu ir kuris išlaiko prikaustęs skaitytojo dėmesį nuo pirmo iki paskutinio puslapio.


Ruth Reches „Mano pirmasis žodynėlis. Iliustruotas lietuvių-hebrajų hebrajų-lietuvių kalbų žodynėlis pradedantiems“

Ruth Reches 1996 m. baigė Bar Ilano universitetą Izraelyje. Įgijo sociologijos, psichologijos ir kriminologijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį. 2001 m. Vilniaus universitete įgijo klinikinės psichologijos magistro laipsnį. Šiuo metu yra Mykolo Romerio universiteto doktorantė. 2007 m. Vilniaus Pedagoginiame universitete įgijo mokytojo kvalifikaciją. Nuo 2001 m. dirba lektore Mykolo Romerio universitete, dėsto psichologiją įvairių specialybių studentams.

 

 


„Litvak Art: Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“

„Lewben Art Foundation“ kartu su Lietuvos išeivijos dailės fondu, VšĮ „Šiaurės Jeruzalė“ bei partneriu advokatų kontora „Valiunas Ellex“ išleido naują knygą „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“. Ši knyga yra vienintelė Lietuvoje, taip plačiai ir išsamiai apžvelgianti litvakų tapybos, grafikos ir skulptūros darbus, esančius privačiose Lietuvos kolekcijose. Albume aprėpiamas daugiau nei 150 metų laikotarpis – pradedama nuo XIX a. vidurio pirmųjų litvakų dailininkų Marko Antokolskio ir Moišės Maimono, išgarsėjusių dar Rusijos imperijos laikais, ir baigiama šiuolaikiniais autoriais Augustinu Savicku, Adomu Jacovskiu ir Solomonu Teitelbaumu, tęsiančiais litvakų dailės tradicijas.


„Žydai Pakaunėje“

Leidinį sudarė Garliavos Jonučių gimnazijos mokytoja, Vilniaus universiteto Kauno fakulteto docentė, dr. Inga Stepukonienė. Knygoje atskleisti dar mažai žinomi Pakaunės litvakų gyvenimo puslapiai.
Knygoje daug autentiškų prisiminimų. Dauguma Pakaunės miestelių žydų gyvenimą nagrinėję autoriai – vietos gyventojai. Pavyzdžiui, Čekiškės žydų gyvenimą pristatė čekiškietis kraštotyrininkas Antanas Vaičius, Kulautuvos litvakų gyvenimo skerspjūvį pateikė kulautuviškis Algirdas Marazas, garliaviškiai Inga Stepukonienė, Robertas Keturakis ir Ovidijus Jurkša atidavė duoklę Garliavos ir jos apylinkių žydų istorijai.


Felix Ackermann. „Labai blogai arba liuks“.

2011–2016 metais Lietuvoje su šeima gyvenęs vokietis istorikas ir miesto antropologas Felixas Ackermannas patyrusiu žvilgsniu skrodžia kiaurai posovietinės visuomenės fasadus: pastatų, žmonių viešo elgesio, valstybės institucijų, paslaugų, o svarbiausia – kalbų ir tapatybių. Apie Lietuvą autorius pasakoja kaip nepaprastai įdėmus ir sąžiningas jos gyvenimo stebėtojas, atvykęs čia iš išorės, bet matantis ir suprantantis jos rūpesčius ir problemas iš vidaus. Siūlydamas gyvenimiškai autentišką, taikliai reflektuojantį ir literatūriškai įtaigų šiuolaikinės Lietuvos portretą autorius klausia skaitytojo: kaipgi čia yra – viskas labai blogai ar vis dėlto – liuks?